Juan Mata’dan Galatasaray itirafı! ‘Nerede oynayacağımı düşünüyorum’

İspanyol futbolunun sembol isimlerinden Juan Mata suskunluğunu bozdu. Japonya macerası sona eren Juan Mata, Manchester United’ın resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’da forma giydiği sezonu anlatan Juan Mata, “Dürüst olmak gerekirse harikaydı. Önce İstanbul, Türkiye, Galatasaray için oynamak, farklı bir kültürü, farklı bir ülkeyi tanımak, ligi kazanmak… Bunlar güzel duygulardı” dedi.

Japonya kariyerinde kendisine çok şey kattığını vurgulayan İspanyol on numara, “Sonrasında da inanılmaz bir ülke olan Japonya. Japon kültüründen çok şey öğrendim ve kısa olmasına rağmen sadece 4-5 ay içinde ligi kazandık. Bu çok güzeldi” ifadelerini kullandı.

Yeşil sahalara veda etmek istemediğini dile getiren Juan Mata, “Hala bir sonraki adımda nerede oynayacağımı düşünüyorum. Oynamaya devam etmek istiyorum. Oyundan keyif almaya devam etmek istiyorum” diye konuştu.

Transfer olacağı kulübün kariyerindeki son durak olacağını vurgulayan 36 yaşındaki on numara, “Hala oyundan zevk aldığımı hissediyorum. Fiziksel ve zihinsel olarak iyi hissediyorum ama bu adım muhtemelen kariyerimdeki son adım olacak. Anlamlı bir hale getirmek istiyorum. Beni motive eden, bana ilham veren bir yerde oynamak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Futbolun dünyadaki en iyi iş olduğunu dile getiren Juan Mata, “Bundan keyif aldığınız sürece yapmaya devam etmelisiniz” dedi.

Real Oviedo altyapısında futbola başlayan Juan Mata daha sonra Real Madrid, Valencia, Chelsea, Manchester United, Galatasaray ve Vissel Kobe’de oynadı. İspanya Milli Takımı’nda 41 maça çıkan Juan Mata, 11 gol sevinci yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x